Ali GÖREN Açık Kaynak, JavaScript, Python, .NET

PHP'de Anonim Fonksiyonlar

Selamlar. Bu yazıda size closure yani anonim fonksiyonları göstereceğim. Öğrenme aşamasından önce yani sadece ilk bakışta kafamı karıştırmıştı. Ama zor değilmiş.

Şimdi elimizde bir nesne var diyelim. Bu nesnenin bir instance’ı yani örneğini oluşturdunuz ve bu oluşturulan instance’lara ait methodları kullanarak yeni bir instance oluşturabileceğinizi düşünün daha önce düşündünüz mü bilmiyorum.

Yalnız Değilsiniz!

Devamını Oku

Disable or Enable HTML Element with JavaScript

Hi. I needed to make the HTML elements enabled or disable.

When I try with VanillaJS I wrote this code:

Devamını Oku

PHP ile Base URL Almak

Selamlar. Ufak tefek PHP projeleri ile mevcut bilgimi daha yukarı taşımayı hedefliyorum. Tabi her projede yaşanabilmesi muhtemel bazı sorunları ben de yaşadım. Bu sorunlardan birisi de base url sorunu.

Soruna dair cevabı Stackoverflow üzerinde arıyordum. Bir başlığa denk geldikten sonra oturup kodunu kendim yazmalıyım dedim.

Devamını Oku

jQuery ile Dinamik İşlemler

Selam. Bu yazının içeriğini Tayfun Erbilen’in soru-cevap platformu olarak açtığı UzmanCevap üzerinde yer alan bir sorudan çıkarıyorum.

Devamını Oku

Atıştırmalık MongoDB Yazısı - 2

Selam bu yazı bir önceki Atıştırmalık MongoDB Yazısı‘nın devamı niteliğinde bir yazı. Bu yazıda MongoDB ile Update ve Delete işlemlerini anlatacağım. Klasik SQL yöntemlerine göre farklılıklar içerdiğini önceki yazımda da belirtmiştim.

Devamını Oku